:: Aktualności
:: Historia Szkoły
:: Nasza Okolica
:: Uczniowie
:: Samorząd Szkolny
:: Nauczyciele
:: Absolwenci
:: Biblioteka
:: Sukcesy
:: Teatrzyk Dudzięta
:: Sport
:: Galeria
:: Plan Lekcji
:: Podręczniki Szkolne
:: Kalendarz Roku Szkolnego
:: Wzory Druków
:: Archiwum
:: Linki
:: Kontakt

  

   Cztery teatrzyki dziecięce wystąpiły w poniedziałek na scenie Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Daszyńskiego 5 podczas "Prezentacji teatralnych 2010” 22 marca 2010 roku. We wtorek zaprezentuje się sześć kolejnych zespołów.

   Jako pierwszy wystąpił "Promyczek” z PSP nr 29 w Radomiu z przedstawieniem "Mały książę” opracowanym przez Danutę Wąsik. Następna była "Etiuda” z Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu. Przyszli muzycy przedstawili "Jarzynki babci Balbinki” nad którymi czuwała Jadwiga Stępkowska. "Dudzięta” z PSP w Ciechlinie popisały się przedstawieniem ”Quo vadis Maniek”, nad którym to spektaklem czuwali Henryka Opałka, Wojciech Ziółko i Mirosław Salamon’, a "Krakuszka” z Gminnego Ośrodka Kultury w Borkowicach przywiozła spektakl ”Romeo i Julia 2010”, przygotowany pod okiem Danuty Skalskiej.

   We wtorek, wystąpiły zespoły teatralne z Gimnazjum nr 10 i Gimnazjum nr 8 z Radomia, Gimnazjum w Pionkach, PSP nr 1 i nr 34 w Radomiu. Pokazano przedstawienia: „Mały Książę”, „Druga przestrzeń”, „Bajkowy psikusie” i „Na Arce o ósmej”. Zakończył "Prezentacje teatralne 2010” teatrzyk "Uśmiech” spektaklem "Szklana góra”.

   Po obejrzeniu wszystkich dziesięciu zespołów jury pod przewodnictwem Włodzimierza Mancewicza zdecydowało, że 7 maja w Koncercie Galowym Przeglądu wystąpią  teatrzyki: „Plus” z PSP nr 1 w Radomiu, „Trzy czwarte” z PSP nr 34 w Radomiu, „Etiuda” z Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu i „Dudzięta” z PSP w Ciechlinie.

   Spośród teatrów gimnazjalnych najlepsze były: Koło Teatralne Publicznego Gimnazjum nr 10 w Radomiu, Teatr z Gimnazjum nr 8 w Radomiu oraz Zespół Teatralny Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Pionkach.

   Jury młodzieżowe, rekrutujące się z członków Teatru Scena 05, działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu oraz członków teatrzyku ”Chwilka” z PSP nr 3, czyli laureatów ubiegłorocznego Przeglądu, nagrodziło Teatrzyk „Plus”  z PSP nr 1 w Radomiu i Teatr Gimnazjum nr 8 również z Radomia.

 

Wiadomości zaczerpnięto z  artykułu „Scena należy do młodych talentów” Barbary Koś  z Echa Dnia z 24 marca 2010 roku.

Zdjęciapowrót...
compmar@kki.net.pl